Here is an overview of our upcoming clinics. Both my own courses and courses with other academic trainers are listed in the calendar. We organize two clinics and year with Marius Schneider, in April and October, and also workshops with Carina Dörfler.

You can find a List View here.

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Szkolenie z Bettiną Biolik 7- 8 marzec 2020 rok

March 7 @ 9:00 am - March 8 @ 3:00 pm

Moje zaproszenie na szkolenie z Bettiną chciałabym poprzedzić wstępem, który niejako nawiąże do szkoły Academic Art of Riding by Bent Branderup.
W tym roku poszalałam;) z uczestnictwem w jesiennych szkoleniach jeździeckich, było ich 4 i byłam na nich jako słuchacz . Przekonałam się, że we wczesnym etapie (świadomego) szkolenia siebie taka forma jest dla mnie zdecydowanie korzystniejsza. Jestem z nich bardzo zadowolona! Od Berniego Zambail, przez Manolo Mendez, Klausa Balkenhol do Mariusa Schneidera … zatoczyłam koło;).
Ściślej i w wielkim skrócie mówiąc; od pracy z ziemi i przełożenia jej efektów na lepsze porozumienie w siodle u Berniego Zambail, przez lekkość, cudowną dbałość o konia, w efekcie m. in; jazdy w delikatnym ustawieniu, z wydłużoną i swobodną szyją konia u Manolo Mandez, następnie przez klasykę/szkolenie koni w zgodzie z piramidą szkolenia i przypomnienie by nigdy nie iść drogą na skróty! u Klausa Balkenhola, do Mariusa Schneidera, w którego pracy pierwszy raz “naocznie widziałam”! słowa: od zgięcia do zebrania! Miałam wrażenie, że biorę udział w procesie tworzenia arcydzieła;).
Marius Schneider jest licencjonowany trenerem Academic Art of Riding by Bent Branderupp.
Jednym słowem, napatrzyłam się na świetną pracę trenerów i dobry poziom szkoleniowy! Zapaliłam się jeszcze bardziej do roboty! Mam większego świra na punkcie koni (choć sądziłam, że to już niemożliwe;)). No i mam też cudowne konie, które zasługują na dobrego jeźdźca, (znającego ich budowę, prawidłowo czującego ruch!, rozumiejącego ich potrzeby i możliwości!).
Proces szkolenia swojego konia trzeba zacząć od wyszkolenia siebie. Potem przychodzi czas na poszukiwania drogi. Potem zazwyczaj znajduję się tą linię środka… i zaczyna się nią podążać z koniem, delikatnie, po łuku, uczymy się od poprawnego zgięcia …

Bettina w zeszłym roku gościła w mojej Osadzie. Wtedy wydawało mi się to szkolenie dość “mozolne”, ponieważ nie wszystko rozumiałam i nie przeżyłam tego co przyniosła mi jesień tego roku. Jestem gotowa na ponowne spotkanie z Bettiną Biolik – Academic Art of Riding .
Serdecznie na nie zapraszam i polecam zdecydowanie!
Renata Karow

Academic Art of Riding jest systemem logicznych ćwiczeń, łączącym w sobie nowoczesną wiedzę z zakresu anatomii, biomechaniki i psychologii konia z dziedzictwem dawnych mistrzów.
Termin Academic Art of Riding został ukuty przez duńskiego mistrza jeździectwa Benta Branderupa i odnosi się do historycznych akademii jeździeckich, które podczas renesansu, rozkwitały w całej Europie, oferując swoim studentom artystyczną, duchową i fizyczną edukację.
Podstawowymi zasadami Academic Art of Riding jest chęć konia do współpracy i rozwój muskulatury konia, aby był w stanie nosić jeźdźca we wszystkich ćwiczenia podczas całego swojego życia, bez szkody dla jego ciała i psychiki. Academic Art of Riding uczy logicznego systemu ćwiczeń o narastającej trudności, od pierwszej pracy w zgięciu na kole do najwyższego poziomu ujeżdżenia, „szkoły nad ziemią”.
Academic Art of Riding opiera się na wiedzy dawnych mistrzów
jeździectwa. Poczynając od Xenophon’a, Pluvinel’a, Guérinière,
Newcastle aż do Steinbrecht’a, wymieniając tylko najważniejszych.

Bettina Biolik jest licencjonowanym trenerem Benta Branderupa® i
szkoli się bezpośrednio u Benta Branderupa i Mariusa Schneidera.
Odbyła wiele staży u obu trenerów i obecnie uczy Academic Art of
Riding w całej Polsce. Jej wykształcenie pedagogiczne zdobyte na
Uniwersytecie w Lipsku pomaga jej prosto przedstawiać
skomplikowane zagadnienia, skupiać się na najważniejszych aspektach i trafiać do osób o różnych stylach uczenia się. Więcej informacji na temat Bettiny, zdjęcia, filmy i jej filozofię jeździecką znajdziesz na stronie:
www.academicartofriding.pl lub na jej profilu na facebook’u (https://
www.facebook.com/beeandthehorse/)
Na swoich zajęciach Bettina koncentruje się na klarownej I delikatnej komunikacji, pomiędzy koniem a jeźdźcem. Poświęca uwagę temu, by jej studenci zrozumieli pomoce, ćwiczenia, dosiad jak również sam proces uczenia się konia.

Dostają oni wiedzę adekwatną do swojego poziomu, jednak ze
szczególnym podkreśleniem ważności, właściwie wykonywanych
podstaw.

Koszt uczestnika z koniem 600 zł. W cenie: miejsce dla konia w boksie (2 dni, jedna noc), ściółka słomiana, woda i siano (prosimy tylko o zabranie dla konia paszy treściwej).
Koszt wolnego słuchacza sobota 120 zł, niedziela 60 zł. przy udziale jednodniowym. Dwa dni 150 zł.
W cenie przerwy kawowe z domowym ciastem.
Obiady dla uczestników (na zamówienie) w cenie 35 zł.
Nocleg ze śniadaniem 85 zł.
Potwierdzeniem rezerwacji miejsca na szkoleniu jest zaliczka; para koń / jeździec 200 zł, słuchacz 100 zł. Konto mBank na naszej stronie www. Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
Renata Karow 604614639 lub 818288490

Details

Start:
March 7 @ 9:00 am
End:
March 8 @ 3:00 pm
Event Category:
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt
Academic Art of Riding Poland