Here is an overview of our upcoming clinics. Both my own courses and courses with other academic trainers are listed in the calendar. We organize two clinics and year with Marius Schneider, in April and October, and also workshops with Carina Dörfler.

You can find a List View here.

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Szkolenie Academic Art of Riding – Skierniewice

March 14 @ 9:00 am - March 15 @ 3:00 pm

W dniach 14 – 15 marca 2020 zapraszamy do Domu pod Kasztanami na dwudniowe szkolenie z Bettiną Biolik – licencjonowanym trenerem Benta Branderupa, metody Academic Art of Riding.

Co to Academic Art of Riding?

Academic Art of Riding jest systemem logicznych ćwiczeń, łączącym w sobie nowoczesną wiedzę z zakresu anatomii, biomechaniki i psychologii konia z dziedzictwem dawnych mistrzów. Termin Academic Art of Riding został ukuty przez duńskiego mistrza jeździectwa Benta Branderupa i odnosi się do historycznych akademii jeździeckich, które podczas renesansu, rozkwitały w całej Europie, oferując swoim studentom artystyczną, duchową i fizyczną edukację. Podstawowymi zasadami Academic Art of Riding jest chęć konia do współpracy i rozwój muskulatury konia, aby był w stanie nosić jeźdźca we wszystkich ćwiczenia podczas całego swojego życia, bez szkody dla jego ciała i psychiki. Academic Art of Riding uczy logicznego systemu ćwiczeń o narastającej trudności, od pierwszej pracy w zgięciu na kole do najwyższego poziomu ujeżdżenia, „szkoły nad ziemią”. Academic Art of Riding opiera się na wiedzy dawnych mistrzów jeździectwa. Poczynając od Xenophon’a, Pluvinel’a, Guérinière, Newcastle aż do Steinbrecht’a, wymieniając tylko najważniejszych.

O prowadzącej szkolenie:

Bettina Biolik jest licencjonowanym trenerem Benta Branderupa® i szkoli się bezpośrednio u Benta Branderupa i Mariusa Schneidera. Odbyła wiele staży u obu trenerów i obecnie uczy Academic Art of Riding w całej Polsce. Jej wykształcenie pedagogiczne zdobyte na Uniwersytecie w Lipsku pomaga jej prosto przedstawiać skomplikowane zagadnienia, skupiać się na najważniejszych aspektach i trafiać do osób o różnych stylach uczenia się. Na swoich zajęciach Bettina koncentruje się na klarownej i delikatnej komunikacji pomiędzy koniem a jeźdźcem. Poświęca uwagę temu, by jej studenci zrozumieli pomoce, ćwiczenia, dosiad, jak również sam proces uczenia się konia. Dostają oni wiedzę adekwatną do swojego poziomu, jednak ze szczególnym naciskiem na właściwie wykonywane podstawy.

Plan szkolenia:
Sobota:
8:00 – 9:00 Teoria I: – Krótkie wprowadzenie do Academic Art Of Riding – Biomechanika zgięcia – Prawidłowe zgięcie jako podstawa wszystkich ćwiczeń w ujeżdżeniu
9:00 – 13:00 Lekcje indywidualne
13:00 Obiad
14:00 – 18:00 Lekcje indywidualne
Niedziela:
9:00 – 10:00 Teoria II: – Naturalna asymetria i jej konsekwencje w edukacji konia
10:00 – 14:00 Lekcje indywidualne
14:00 Obiad

Podczas szkolenia każdy z uczestników ma codziennie godzinę zajęć teoretycznych. Uczestnicy z końmi mają w sobotę dwie 45-minutowe lekcje indywidualne i jedną 45-minutową lekcje indywidualną w niedzielę.

Dokładny plan zostanie ustalony na miejscu w zależności od poziomu i potrzeb poszczególnych uczestników.

Szkolenie prowadzone będzie w języku angielskim i tłumaczone na język polski.

Zapraszamy osoby chętne do udziału z koniem oraz słuchaczy.

Koszt uczestnictwa z koniem – 500 zł,
jako słuchacz – 150 zł (lub 100 zł za samą sobotę/ 50 zł za samą niedzielę)

Istnieje możliwość wynajęcia konia z ośrodka, koszt – 50 zł za dzień szkolenia,
oraz wynajęcia boksu dla konia przyjeżdżającego z innej stajni, koszt – 50 zł za dobę w tym pełne wyżywienie i świeża ściółka oraz możliwość wypuszczenia konia na padok.

Zakwaterowanie dla uczestników w ośrodku:
– koszt noclegu – 60 zł,
– wyżywienia – 60 zł,
– sam obiad – 30 zł.

Zapisy prosimy kierować mailem na adres:
kontakt@dompodkasztanami.com.pl
lub telefonicznie pod nr +48 792 801 131 (szkolenie, boksy, dostępność koni)
+48 516 954 237 (noclegi, wyżywienie)

Warunkiem rezerwacji miejsca na szkoleniu jest wpłata zadatku w ciągu 2-tygodni od zgłoszenia, w kwocie 200 zł na poniższy rachunek bankowy oraz reszty kwoty za szkolenie do dnia 1 marca. W przypadku rezygnacji przez uczestnika z koniem kwota za szkolenie nie podlega zwrotowi, chyba że znajdziemy osobę na to miejsce.
Konto do wpłat:
Małgorzata Prus nr 04 2340 0009 1660 4040 0000 0964

Dom pod kasztanami
Ruda 8,
96-100 Skierniewice
szerokość geograficzna: 51°59’36 N
długość geograficzna: 20°13’07 E

Więcej informacji na temat Bettiny, zdjęcia, filmy i jej filozofię jeździecką znajdziesz na stronie www.academicartofriding.pl
lub na jej profilu na facebook’u : https://www.facebook.com/beeandthehorse/

Więcej o stajni:
https://web.facebook.com/Dompodkasztanami?fref=ts
http://www.dompodkasztanami.com.pl/

Details

Start:
March 14 @ 9:00 am
End:
March 15 @ 3:00 pm
Event Category:
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt