Here is an overview of our upcoming clinics. Both my own courses and courses with other academic trainers are listed in the calendar. We organize two clinics and year with Marius Schneider, in April and October, and also workshops with Carina Dörfler.

You can find a List View here.

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Szkolenie Klasycznie Naturalne

May 4, 2018 @ 8:00 am - May 5, 2018 @ 5:00 pm

Szkolenie klasycznie naturalne
Szkolenie podstawowe dla właścicieli koni, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności w pracy z ziemi i równocześnie budować partnerstwo ze swoim koniem.

W trakcie zajęć zarówno teoretycznych jak i praktycznych dowiecie się jak rozwijać konia z ziemi fizycznie, psychicznie jak i emocjonalnie.

O partnerstwie, zaufaniu i szacunku uczyć będzie behawiorysta praktyk Katarzyna Jasińska

Kasia jest bardzo doświadczonym instruktorem Naturalnego Jeździectwa. Metodami naturalnymi zajmuje się od 18 lat, w ciągu których doskonaliła swoje umiejętności w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcarii oraz w Stanach Zjednoczonych. Ukończyła liczne szkolenia, między innymi zdobywając licencję instruktora szkoły Parelli Natural Horsemanship (2*).
Jest wychowanką najlepszych na świecie nauczycieli, m.in. Lindy i Pata Parellich, Karen Rohlf, Berniego Zambail’a, Waltera Zettle’a oraz dra Roberta Millera. Zajmuje się profesjonalnie treningiem ludzi i koni.

Jest autorką licznych publikacji w prasie jeździeckiej, jej wykłady i szkolenia cieszą się dużą popularnością w całej Polsce. Znana z wyjątkowego i indywidualnego podejścia do każdego ucznia nawet najtrudniejsze tematy potrafi wytłumaczyć w przystępny i zrozumiały sposób. Jej zajęcia prowadzone są w przyjaznej i radosnej atmosferze, ale nie brakuje im profesjonalizmu. Jej uśmiech, pasja i miłość do koni zdają się być zaraźliwe. Uczniowie zawsze wracają z zajęć pełni inspiracji, nabuzowani pozytywna energią i chęcią do samodoskonalenia.

O klasycznej pracy z ziemi metodą Academic Art of Riding uczyć będzie Bettina Biolik

Bettina jest oddaną uczennicą Benta Branderupa i Mariusa Schneidera, u których odbywała liczne staże. Jej motto brzmi: “Szkolenie koni z sercem i głowa” – by rozumieć co robimy i dlaczego to robimy, aby stworzyć jedność i zaufanie, poprzez zrozumienie końskiego punktu widzenia.
Jej pasją jest praca z ziemi metodą Academic Art of Riding. Jest dyplomowanym pedagogiem (Uniwersytet w Lipsku, Niemcy), co bardzo pomaga jej w pracy nauczyciela.

Academic Art of Riding jest systemem logicznych ćwiczeń, łączącym w sobie nowoczesną wiedzę z zakresu anatomii, biomechaniki i psychologii konia z dziedzictwem dawnych mistrzów.
Termin Academic Art of Riding został ukuty przez duńskiego mistrza jeździectwa Benta Branderupa i odnosi się do historycznych akademii jeździeckich, które podczas renesansu, rozkwitały w całej Europie, oferując swoim studentom artystyczną, duchową i fizyczną edukację.

Podstawowymi zasadami Academic Art of Riding jest chęć konia do współpracy i rozwój muskulatury konia, aby był w stanie nosić jeźdźca we wszystkich ćwiczenia podczas całego swojego życia, bez szkody dla jego ciała i psychiki. Academic Art of Riding uczy logicznego systemu ćwiczeń o narastającej trudności, od pierwszej pracy w zgięciu na kole do najwyższego poziomu ujeżdżenia, „szkoły nad ziemią”.

Academic Art of Riding opiera się na wiedzy dawnych mistrzów jeździectwa. Poczynając od Xenophon’a, Pluvinel’a, Guérinière, Newcastle aż do Steinbrecht’a, wymieniając tylko najważniejszych.

Details

Start:
May 4, 2018 @ 8:00 am
End:
May 5, 2018 @ 5:00 pm
Event Category:
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt
0
Marius SchneiderMarius Schneider